: اشتباهات عادی کخ مانع از داشتن دندون سالم می شه

 

بعضی افراد دونسته یا ندونسته به سلامت دندون هاشون آسیب میزنن دوری از بعضی موارد از پوسیدگی دندون جلوگیری می کنه. 

رعایت بهداشت دهن و دندون نه فقط روی سلامتی بلکه روی زیبای افراد هم تاثیر گذاره همین طور که بیشتر ما روی پوست حساس هستیم که نکنه دچار جوش و لک شه و اگه هم شد سریع در صدد نابود کردن اون بر آییم ، بعضی وقتا باید در مراقبت دندون دقت بیشتری دقت بیشتری داشته باشیم . روزی ۲ بار مسواک زدن وقتی که دندون کرم خورده ای دارین که موجب درد می شه مناسبه و با مراجعه به دکتر آسیب برطرف می شه . در زیر لیستی از اشتباهاتی که در مراقبت از دندون اتفاق میفته و باید از اونا دوری کنین رو تقدیم حضورتون می کنیم.

 

۱۱ اشتباه بزرگ که موجب نابودی دندون سالم می شه 

۱- به کار گیری مسواک کهنه : یکی از اشتباهات عادی مردم به کار گیری مسواک کهنه س یه مسواک حدود ۳ ماه بیشتر انقضا نداره بعد از اون خراب می شه و تاثیری در تمیزی دندون نداره.

: اشتباهی که دندون سالم رو نابود می کنه

چند تا نکته مهم واسه داشتن  دندون سالم

 

۲-مدت زمان مسواک زدن : واسه تمیز کردن دندون ۳ دقیقه دست کم باید مسواک بزنین اما بعضی افراد ۴۵ ثانیه بیشتر این کار رو انجام نمی دن و این زمان واسه نابود کردن میکروبا کافی نیس

 

۳-روزی دوبار مسواک نزدن : روزی ۲ با مسواک زدن باعث از بین رفتن باکتریا و میکروبا می شه و شانس پوسیدگی و بیماریای زبون رو کم می کنه.

 

۴-نگه داری مسواک در محیط مرطوب: حموم ، توالت محیط مرطوب و پر از باکتری هستن مسواک رو در محیطای باز بذارین که میکروب و باکتری جذب نکنه.

 

۵-استفاده نکردن از آب هنگام شستشو دهن : خمیر دندون های معمولی فلورید زیادی دارن که چسپناک هستن و داخل دهن می مانند بعضی آدما به جای به کار گیری آب از دهن شی واسه شستشو دهن استفاده می کنن.

 

۶-بارها مسواک زدن در طول روز : بیشتر از ۲ بار مسواک زدن در روز باعث ساییدگی و آسیبای مینای دندون می شه.

 

۷-مراقبت نکردن از زبون : زبون تمیز بخش جدانشدنی سلامت دندانه . بیشتر مردم روزی یه یا دوبار مسواک میزنن ، مراقبت از زبون هم تنفسی دلپذیر رو داره.

 

۸-سرکه سیب : سرکه سیب فواید زیادی رو واسه کاهش وزن داره و متابولیسم رو بالا می بره اما اسید موجود در اون باعث ساییدگی و آسیب به مینای دندون و حساسیت دندون می شه.

 

۹-سیگار کشیدن : سیگار واسه ریه ها و قلب و دندون بسیار مضره کم کردن سیگار اولین قدم واسه بهبود در سلامت دهن و دندانه.

 

۱۰-مراجعه نکردن به دندانپزشک : منظم مراجعه کردن به دندانپزشک واسه بهداشت و سلامت کل دندون لازمه مراجعه به دکتر از درد و پوسیدگی نابهنگام جلوگیری می کنه

 

۱۱-استفاده نکردن از کلسیم و ویتامین D : مواد معدنی و ویتامینا در ساخت استخوانا و در آخر دندون مناسب هستن که کمبود هرکدوم از این مواد باعث بروز مشکلاتی مثل پوسیدگی دندون می شه

اشتباهی که دندون سالم رو نابود می کنه

۵۱۷
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن

.

منبع :